Czarno – białe mozaiki na podłogę

Podłoga nie musi być nudna. Tym razem proponujemy sięgnąć po neutralną klasykę. Czarno-białe wzory z mozaiki lub płytek są ponadczasowe, dopasują się do każdego stylu. Z mozaiki szklanej można układać geometryczne wzory, które sprawią, że nasza łazienka będzie jedyna w swoim rodzaju. Mozaiki świetnie kontrastują z płytką wielkoformatową, drewnem, kamieniem.

 wzór z mozaiki scandi2

wzór z mozaiki scandi2

Ze względów bezpieczeństwa najlepiej stosować mozaiki antypoślizgowe. Mają uniwersalne zastosowanie, można je montować, na ścianach, posadzkach, w brodzikach, saunach itp. Ze względu na fakt, że są barwione w masie w procesie wysokotemperaturowym, nie wyblakną pod wpływem czynników środowiskowych ( promieniowanie, para wodna), ani nie zetrą się pod wpływem normalnego użytkowania. Prawidłowy montaż mozaiki na elastycznym kleju i wyspoinowanie jej wysoce elastyczną fugą powoduje, że jest odporna na naprężenia.

mozaiki_starozytne

starożytna mozaika podłogowa

Nie zapominajmy jednak, że mozaiki szklane antypoślizgowe są dedykowane na posadzki użytkowane bosą stopą i oznaczane klasą antypoślizgowości B lub C.

Przeciwnicy stosowania mozaiki na posadzkach twierdzą, że będzie to łatwo brudząca się powierzchnia. Jest to fałszywy argument, gdyż szkło ma wysoką odporność na plamy i zabrudzenia. Najszybciej brudzi się fuga, dlatego należy starannie dokonać wyboru odpowiedniego rodzaju i koloru fugi.
Można również pokusić się o zaimpregnowanie spoin. Mimo zastosowania jasnej fugi nie musimy się jednak martwić o problem z czyszczeniem. Najszybciej i najłatwiej wyczyścimy mozaikową posadzkę myjką parową. Mozaika na posadzce świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym. Jest cienka ( z reguły 4-5 mm), więc nawet przy elektrycznym ogrzewaniu podłogowym nie trzeba długo czekać na efekt.

mozaika classic floors dots

Poniżej prezentujemy popularne motywy podłogowe na posadzkę, przy wykorzystaniu kostki 25x25mm. Wzór stanowi powtarzalny układ.

classic floor B&W scandi1

classic floor B&W scandi1

classic floor B&W scandi2

classic floor B&W scandi2

panel_bw_retro

classic floor B&W retro

panel_bw_mirage

classic floor B&W mirage

panel_bw_labirynt

classic floor B&W labirynt

panel_bw_dots2

classic floor B&W dots2

panel_bw_dots1

classic floor B&W dots1

panel_bw_cubes

classic floor B&W cubes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wzory można zamówić na określony wymiar. Istnieje możliwość wykonania wzoru wersji z połyskiem, matowej (antypoślizgowej) oraz satynowej. Mozaiki czarno-białe na posadzki i ściany można zamówić w wersji heksagonalnej. Płytka bazowa jest matowa, ale możliwe są inne warianty np. mozaiki z rysunkiem marmuru.

hex_patern1-white_black

wzór hex 1

Na koniec  polecam uwadze mini poradnik obrazujący jak poradzić sobie z montażem wzoru z mozaiki na posadzce. Pamiętajmy, że powtarzalny wzór wymaga od nas konsekwencji w aranżacji i montażu. Czasem trzeba odciąć pewne elementy aby zakończyć powtarzalny wzór. Najlepiej przed montażem rozłożyć wzór na “sucho” na posadzce i sprawdzić czy osiągniemy końcowy efekt zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Sekcja do pobrania:

katalog wszystkich wzorów mozaiki

Dodaj komentarz