Hiszpańskie mozaiki dekoracyjne

Mozaiki są i były popularne w Hiszpanii od wieków. Początkowo mozaiki przedstawiały wzory geometryczne, z czasem pojawiły się na płytkach motywy roślinne. Skąd wzięła się miłość Hiszpanów do mozaiki? Przede wszystkim, mozaiki miały urozmaicić monotonne powierzchnie. Hiszpanie chcieli ożywić otaczające mury i ściany, nadać im charakteru zgodnie z narodową fantazją i temperamentem.  Hiszpanie nie boją się  nietypowych rozwiązań.

Mozaika na elewacji budynku mieszkaniowego ma na celu zasłonić betonową konstrukcję.

Na przełomie XIX i XX wieku w hiszpańskiej Walencji  powstał silny ośrodek rzemieślniczy  tworzenia mozaik, na bazie którego powstało wiele firm istniejących do dzisiaj.

Mozaika z kolekcji print

W dzisiejszym wpisie chcemy przedstawić bogactwo mozaiki z kolekcji dekoracyjnych fabryki Mosavit.
Mozaiki są przeznaczone na inwestycje prywatne i publiczne. Posiadają szereg atestów i certyfikatów m.in UNE-EN-ISO 10545-11:1997, UNE-EN-ISO 10545 13, UNE-EN-ISO 10545 14, DIN 51097:1992. Mozaika antypoślizgowa klasa , C, R10, Certyfikaty antypoślizgowości :  Oznaczenie klasy R według normy DIN 51130.Informacje dotyczące zastosowania norm DIN 51097 i DIN 51130

Przez kilka lat odkąd sprzedajemy te mozaiki nie odnotowaliśmy żadnej reklamacji. Owszem zdarzają się uszkodzenia mechaniczne kostek powstałe podczas transportu, ale zawsze staramy się je eliminować podczas naszej kontroli jakości. Mozaiki Mosavit sprzedajemy do gabinetów kosmetycznych, lekarskich , stomatologicznych, barów, kawiarni, toalet publicznych i prywatnych, na baseny, szatnie, do sauny, łaźni. Zakres zastosowania tych mozaiki jest bardzo szeroki.

Poniżej linki do katalogu

Katalog-mozaiki_dekoracyjnej_tekstury

W katalogu znajdują się mozaiki z dekoracyjnej serii print, blends, pelle, trendy,drops, bamboo, oriental, pandora, islas, urban, moondance, sundance, acquaris, irdis, metalica, elogy, fosvit, mikros,