Łazienki w stylu modern country

Modern country  to odświeżony, nowoczesny styl rustykalny. To połączenie miejskiego minimalizmu i naturalnych materiałów. Od stylu skandynawskiego odróżnia go szczególne zamiłowanie do naturalnego drewna w jego surowej wersji i minimalna ilość dekoracji. Modern country ma być wygodny i przyjemny w użytkowaniu. Miłośnicy tego stylu nie chcą rezygnować z nowinek technologicznych w swoich łazienkach. Znajdziemy tu proste, ale solidne drewniane stoły i komody, na których stoją nowoczesne umywalki i baterie.  Ściany kabin prysznicowych mogą być wyłożone mozaiką szklaną, która jest wygodna w użytkowaniu.
Podstawą aranżacji wnętrza są naturalne materiały lub kolory imitujące naturę tam gdzie niemożliwe jest ich bezpośrednie użycie. Królują kolory ziemi, beże, ale również umiejętnie dobrana czerń w formie dodatków podkreśli charakter pomieszczenia.

Łazienka w stylu modern country. Do wyłożenia ściany użyto szklanej mozaiki riviere z kolekcji print.

Łazienka w stylu modern country. Do wyłożenia ściany użyto szklanej mozaiki riviere z kolekcji print.

Łazienki w stylu modern country nie oznaczają siermiężnej stylistyki. Można być miłośnikiem tego stylu bez rezygnacji z nowoczesnego designu, w którym jest coraz więcej naturalnych materiałów. Połączenie różnych tekstur, nowoczesnych i rustykalnych daje zaskakujący efekt. Ściana wyłożona szklaną mozaiką w kolorze drewna będzie stanowiła doskonałe tło dla komody z litego drewna.

RIVIERE-gris

Dla wygody użytkowania ściana wokół umywalki została zabezpieczona szklaną mozaiką riviere gris z serii print. Jej neutralny kolor idealnie współgra z naturalnymi materiałami.

Przedmiotów dekoracyjnych używajmy z umiarem. Najlepiej jeśli będą to niezbędne sprzęty codziennego użytku: drewniane lub kamienne mydelniczki, słomiane maty, drewniane drabinki na ręczniki. Nie zapominajmy o naturalnych kosmetykach zamkniętych z butlach z grubego szkła, ręcznie robionych mydłach, drewnianych grzebieniach, roślinach.

Mozaika cotto w kolorze ceglanym podkreśli rustykalny charakter wnętrza.

Mozaika cotto w kolorze ceglanym podkreśli rustykalny charakter wnętrza.

Drewniane podłogi można zastąpić materiałem łatwiejszym do eksploatacji w łazience – mozaiką szklaną, która uzupełni charakter wnętrza,ale go nie zdominuje.

 mozaika palma

mozaika antypoślizgowa na posadzki palma o stonowanej kolorystyce

 mozaika raffia

mozaika na posadzki wzór rafia idealnie wpisuje się w styl country living

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Taras utrzymany w naturalnej kolorystyce. Na posadzce mozaika z kolekcji print.

Więcej inspiracji na łazienki w stylu modern country znajdą Państwo tutaj:
Country living

Dodaj komentarz