Luksus i minimalizm w łazience

Minimalizm powszechnie kojarzy się ze stylem skandynawskim. Czyli ma być prosto i przytulnie. Minimalizm ma jednak jeszcze inne oblicze, kiedy łączy się go z luksusem. Ten mariaż polega na odpowiednim doborze ekskluzywnych materiałów wykończeniowych lub zastosowaniu dobrego projektu, który pozwoli wyczarować luksusowe wnętrze nawet na bazie tańszych materiałów. W luksusowych projektach łazienek  mozaika szklana jest często wykorzystywana jako główny materiał wykończeniowy. Wówczas nie łączymy mozaiki z tradycyjnymi płytkami ceramicznymi, ewentualnie stosujemy stonowane płytki podłogowe. Na ścianach używamy  mozaiki szklanej, którą łączymy z innymi materiałami takimi jak metal, drewno, kamień lub płytkę wielkoformatową. Nawet bez drogiego projektu możemy osiągnąć efekt minimalistycznej i uporządkowanej łazienki.

moondance_negro

minimalistyczna prysznic typu walk in z mozaiką moondance negro

Stosując wybrane kolekcje można zastosować taką samą mozaikę na ścianę i na posadzkę, z tą różnicą że mozaika na posadzkę ma właściwości antypoślizgowe, więc spokojnie może być użytkowana na mokrych posadzkach pod prysznicem nawet przez osoby starsze lub dzieci.

ekonomiczna mozaika basenowa z serii BR na ścianie i na podłodze

Jeśli łazienka jest duża i ma być w całości wyłożona mozaiką, można sięgnąć po mozaiki z serii acquaris firmy Mosavit lub iris firmy Ezarri. Te mozaiki charakteryzują się niejednolitym kolorem, połyskiem oraz tęczową poświatą na powierzchni, co powoduje że wygląd łazienki jest ciekawy, zmienny w zależności od ilości i kierunku padania światła.  Łazienki z tak dekoracyjną ścianą nie wymagają dodatkowych ozdób, ilość mebli i akcesoriów jest ograniczona do niezbędnego minimum.

Acquaris maldivas

mozaika acquaris maldivas

Dla koneserów klasyki i stonowanej kolorystyki polecamy kolekcję monocolor. Cechy charakterystyczne tej serii to jednolita kolorystyka, połysk, lekko pofalowana powierzchnia. Przy dobrym projekcie można z tej ekonomicznej, basenowej mozaiki wykreować luksusowe wnętrze.

projekt arch. T.Pyrchla, łazienka typu spa

Jeśli chcemy być posiadaczami łazienki w stylu minimalistycznym powinniśmy trzymać się kilku zasad:
1) Im mniej dekoracyjnych przedmiotów, tym lepiej. Dekoracyjną formę może mieć armatura, wieszaki na ręczniki, sanitariaty.
2) Pochowajmy przedmioty, zapasowe ręczniki, kosmetyki  w zabudowanych szafach, szufladach, szafkach. Ograniczmy ilość przedmiotów na blacie do minimum.
3) Zwróćmy uwagę na lustro, pojemniki na mydło, kosz – powinny być z tej samej linii lub kolorystyki. Akcent kolorystyczny jak najbardziej ale bez elementu dominacji.
4) Jeśli łazienka pozbawiona elementów dekoracyjnych wydaje nam się zbyt zimna, możemy  ozdobić ją storczykiem, bonsai lub gałęziami ciekawej rośliny.
5) Nie wszystko musi być białe, szare lub czarne. Konsekwentnie zastosowana kolorystyka płytek wpisuje się w design minimalizmu.

toaleta w stylu minimalizmu-mozaika limpopo

Wszystkie przedstawione aranżacje są z mozaikami z naszej stale wzbogacanej oferty wybranych fabryk z Europy, Polski i Chin.

 

Dodaj komentarz