Mozaiki – bogata galeria Pinterest

Szukając inspiracji  i pomysłów na ładne wnętrze zapędzamy się na wiele internetowcych stron. Czasem zabrniemy w ślepy zaułek, czasem trafimy na coś wartościowego. My proponujemy zacząć od przeglądania bogatej bazy zdjęć na serwisie Pinterest.

Co to jest Pinterest?

Pinterest to bezpłatny serwis społecznościowy, w którym można zamieszczać swoje oraz kolekcjonować zdjęcia innych osób. Każde zdjęcie jest linkowane, często opisane przez  tzw. “słowa klucze” np. mozaika, mosaic, glass mosaic, bathroom itp.

Zdjęcia można gromadzić na swoich indywidualnych tablicach ujętych tematycznie , np. luksusowe łazienki.  Tworzy to bogatą i stale uzupełnianą bazę zdjęć. Każdy użytkownik Pinteresta może  przesłać zdjęcie ale również przypiąć do swojej tablicy inne, dowolne zdjęcie znalezione w  serwisie.

Topmozaiki na Pinterest

Pinterest umożliwia  odnalezienie interesujących zdjęć bez natrętnych, wyskakujących reklam lub przewijania slajdów. Jedynym warunkiem swobodnego przeglądania serwisu jest  rejestracja w portalu lub logowanie się przy pomocy kont w innych serwisów tj. facebook, google +. Co ważne Pinterest nie wysyła namolnych reklam i powiadomień, zresztą można to samodzielnie ustawić na swoim profilu.
Serwis Pinterest to zdjęcia, przepisy, instrukcje DIY – wszystko w formie wizualnej. Jest to świetne źródło inspiracji na wymarzone wnętrze.