Mozaika Mosavit Fosvit do zadań specjalnych

Mozaika z serii Fosvit to mozaika opatentowana przez fabrykę Mosavit (patent numer 200402630).  Mozaika pozwala na wykreowanie niepowtarzalnego wnętrza poprzez zastosowanie jej solo lub w kombinacji z innymi wzorami.

Na czym polega niezwykłość tej z pozoru zwyczajnej mozaiki?

Mozaika Fosvit Disco

Mozaika Fosvit jest pokryta specjalną warstwą, która absorbuje światło naturalne lub sztuczne a potem je oddaje w ciemności inaczej mówiąc mozaika “ładuje się” pod wpływem promienia świetlnego i świeci w ciemności przez wiele godzin łagodnym, naturalnym światłem.
Efekt? Niesamowity.

Mozaika Fosvit Disco na ścianach- dzień/ światło. Na pierwszym planie postacie wyłożone mozaiką Fosvit 100%

Mozaika Fosvit Disco na ścianach – noc/ bez światła. Na pierwszym planie postaci z mozaiki Fosvit 100%

Mozaikę Fosvit można zakupić w kilku wariantach i kolorach – jako mozaikę fluorescencyjną w 100% np. wzór azul, jazmin, acquazul, aquaris acquazul lub w miksach np. santorini, lagos, corcega. Poza tym fabryka Mosavit produkuje dowolne miksy mozaiki Fosvit z innymi kolekcjami np. z serii monocolor tak jak we wzorze Disco Fosvit lub układy degradowalne jak we wzorze Degradado Fosvit.
Na tym nie kończy się zastosowanie mozaiki Fosvit, gdyż wykończenie fluorescencyjne jest odpowiednie dla oznaczania miejsc, które mają zwracać uwagę np. poprzez wskazywanie zagrożeń, wyjść ewakuacyjnych w ciemnościach. Do takich zastosowań Mosavit proponuje specjalną serię Cenefas Fosvit. Są to wzory dedykowane na obrzeża schodów basenowych, krawędzie basenów lub jako znaki ostrzegawcze.

Przykład zastosowania mozaiki Fosvit na schodach basenowych i krawędziach – w ciemności.

Mozaika Fosvit – zastosowanie w ciemności na ścianach basenu, schodach i obrzeżach.

Znaki ostrzegawcze  i ewakulacyjne z mozaiki Fosvit.

Mozaika Fosvit jest mozaiką opatentowaną i bezpieczną. Fabryka zadbała aby mozaika została przebadana w niezależnym laboratorium pod kątem radioaktywności.

Katalog mozaiki Fosvit