Mozaiki niebieskie. Tylko do basenu?

Tytuł artykułu jest przewrotny, bo nie dotyczy mozaiki basenowej tylko stereotypów, gdzie pojawia się równanie: mozaika prasowana = mozaika basenowa, a mozaika basenowa = mozaika niebieska. Gdy ktoś pyta na przykład o dostępne mozaiki w kolorze niebieskim, przedstawiam kilkanaście propozycji mozaiki ciętej (z brokatem, satynowe, metalizowane, połysk itp) oraz mozaiki prasowane (matowe, błyszczące, metalizowane itp), te drugie od razu są kategoryzowane i wsadzane do wspólnego wora z napisem MOZAIKI BASENOWE. Czyli nie nadają się do luksusowej koncepcji aranżacji wnętrza. Myślę że wynika to z faktu, że klienci kojarzą najtańsze mozaiki przeznaczone do wykładania dużych powierzchni z mozaiką barwioną w masie z popularnych kolekcji basenowych.

Faktem jest, że mozaika cięta z reguły nie nadaje się do wykładania niecek basenowych, choć są od tego wyjątki jak np. mozaika firmy Glasspoint.  Mozaika prasowana z kolei, w większości przypadków nadaje się do wykładania niecek basenowych, ale też zdarzają się wyjątki. Wszystko zależy od odporności chemicznej użytego barwnika na chlor i chemię basenową. Podsumowując: mozaika prasowana ma bardziej uniwersalne przeznaczenie, jest produkowana ze szkła z recyclingu, ale czy przez to traci na uroku i może być odbierana jako tańszy zamiennik? Otóż nie. Po pierwsze mozaiki prasowane mogą być równie dekoracyjne i luksusowe jak mozaiki cięte, po drugie bywają czasem o wiele droższe niż to się wydaje, czego przykładem są m.in mozaiki z kolekcji MIKROS lub błyszczące mozaiki z kolekcji metalica, pelle, pandora, iris.

languedoc_mix

topmozaiki prezentują languedoc mix french

provence

topmozaiki prezentują provence mix french

 

07_pelle_grafito.galeria

topmozaiki prezentują pelle grafito

Przywołana na początku wpisu mozaika niebieska może być używana jako okładzina basenowa, ale równie dobrze zdobi ściany 5-gwiazdkowych hoteli. Poniżej przedstawiam przykładowe mozaiki w kolorze “basenowym”  z kolekcji acquaris.

acquaris sahe

topmozaiki prezentują acquaris sahe

acquaris cobalto

topmozaiki prezentują acquaris cobalto

acquaris lotto

topmozaiki prezentują acquaris lotto

acquaris celeste

acquaris celeste

 

 

 

 

Źródło: www.mosavit, www.topmozaiki.pl

Dodaj komentarz