Mozaika heksagonalna

Mozaiki heksagonalne cieszą się coraz większą popularnością dlatego wracam do tematu poruszonego już wcześniej. Tutaj jednak zajmę się wyłącznie obłędną kolekcją texturas w wersji heksagonalnej. Zdjęcia katalogowe nie oddają całego uroku tej mozaiki. Każda z mozaik jest miksem faktur i kolorów stąd nazwa kolekcji. Słowo “textura” z języka hiszpańskiego możemy tłumaczyć jako tekstura, konsystencja, faktura, ale również uziarnienie, struktura. Światło odbija się od gładkich, wypolerowanych powierzchni lub rozprasza na szorstkiej, surowej, porowatej strukturze.  Dzięki temu mozaiki będą pasować do wnętrza nowoczesnego lub industrialnego.

mozaika heksagonalna

mozaika heksagonalna

Mozaika składa się z 16 kolumn z naprzemiennie zamontowanymi kostkami  po 14 lub 13 w każdej kolumnie. Na pojedynczym plastrze mamy 216 szklanych kostek.

Heksagonalny plaster ma wymiar 332×332 mm, czyli na m. kw wychodzi 9 sztuk mozaiki. Ma to duże znaczenie gdyż na rynku dominują mozaiki o mniejszych wymiarach. Dlatego przy zakupie sugerujemy się ceną za m. kw mozaiki a nie ceną za sztukę.

W skład   kolekcji wchodzi 5 wzorów nawiązujących do określonych faktur i wyobrażeń.

Luna ( księżyc) to mozaika czarna- miks kostek z połyskiem, matem. Mamy tu wysoki połysk, szorstki mat, gładki mat.

Sol ( słońce) to mozaika biała- miks kostek w połysku i macie. Faktura gładka lub porowata.

Mozaika luna, mozaika sol

Mozaika luna, mozaika sol

Ambient ( atmosfera) to mozaika o grafitowym, lekko metalicznym zabarwieniu. Wzór stanowi miks kostek w połysku lub macie o porowatej strukturze.

Star ( gwiazda) to mozaika o biało-perłowym połyskliwym wykończeniu. Światło opalizuje na gładkiej powierzchni mozaiki odbijając się na jej powierzchni kolorami tęczy.

mozaika ambient, mozaika star

mozaika ambient, mozaika star

Ostatni wzór to magma. Nazwa nawiązuje do gorącego stopu powstającego w głębi Ziemi. Kolorystyka  mozaiki jest złoto-miedziana, opalizuje na brązowo, bije z niej blask. Złoto jest spatynowane, matowe o satynowej powierzchni lub błyszczące na lekko porowatej strukturze. Mozaika uwydatnia swoje piękno odpowiednio oświetlona.

mozaika magma

mozaika magma

Mozaiki z serii Texturas są niejednoznaczne, opalizują, zmieniają się pod wpływem natężenia światła. Będą pasować do wnętrz nowoczesnych ale również do wnętrz utrzymanych w industrialnym klimacie.

Zakup mozaiki heksagonalnej na pełne opakowania. Opakowanie zawiera 18 plastrów tj. 2 m2 mozaiki. Więcej informacji

Dodaj komentarz