Mozaiki Heksagonalne

Matę z przytwierdzonymi kostkami szkła często nazywa się plastrem mozaiki i nie ma tu znaczenia czy kształtki mają formę sześcianów, prostopadłościanów lub przybierają inny wymyślny kształt. Nic jednak nie pasuje lepiej do tego określenia jak układ z mozaiką heksagonalną. Drobne kawałki szkła ciętego lub odlewanego montowane na macie przypominają właśnie plaster miodu.

kształt heksagonalnymiod

Mozaiki szklane o kształcie heksagonalnym możemy znaleźć w ofercie kilku firm.

Mozaiki z serii Hexagonal sprzedawane przez Mosavit pod marką TRIP to mozaiki szklane, cięte z grubego szkła.

 W miksie znajdziemy szkło mrożone, szkło z połyskiem, metaliczne oraz dekor z kamienia lub masy perłowej. Mozaiki występują w kolorze białym, czarnym i beżowym. Kostki są masywne, mają grubość 8mm, plaster ma wymiar 295x295mm, składa się z  10 kolumn a w każdej kolumnie jest po 9 kostek, co daje nam 90 heksagonalnych  kostek na każdy plaster mozaiki.

hexagonos-blanco_0

Hexa blanco

Hexa-negro

Hexa negro

hexa_beige

Hexa Beige

Inny wariant mozaiki heksagonalnej możemy znaleźć w ofercie hiszpańskiej firmy Hisbalit. W kolekcji Texturas występują mozaiki o kształcie heksagonalnym  w dwóch podstawowych kolorach : białym i czarnym w miksie połysk i mat oraz trzy wzory składające się z kilku odcieni. Mozaika jest odlewana ze szkła o grubości 4mm, plaster ma wymiar 333x333mm i składa się z 16 kolumn z naprzemiennie zamontowanymi kostkami  po 14 lub 13 w każdej kolumnie. Na pojedynczym plastrze mamy 216 szklanych kostek.

081_ambient

Hisbalit texturas ambient

082_magma

Hisbalit texturas magma

083_star

Hisbalit texturas star

Wzory podstawowe

07_luna

Hisbalit texturas luna

08_sol

Hisbalit texturas sol

Fabryka Hisbalit umożliwia zamawianie mozaiki heksagonalnej na życzenie na bazie innych kolekcji np. kolekcji dekoracyjnej unikolor, niebla a także tworzenie miksów wybranych kolorów.

Do dyspozycji klientów oddano generator miksów online, który umożliwia samodzielne zaprojektowanie plastra mozaiki.

GENERATOR

http://www.hisbalit.es/configurador/

GENERATOR 2

http://www.hisbalit.es/configurador/

Jeśli wygenerowany układ kostek nam nie odpowiada mamy możliwość wypróbowania innego układu poprzez kliknięcie przycisku volver a generator ( wersja hiszpańska) lub mix again              ( wersja anglojęzyczna), układ możemy modyfikować oraz wydrukować.

Dystrybutorem mozaiki Mosavit i Hisbalit jest firma MMW  Craft.

Źródło: www.hisbalit.com, www.mosavit.com

Dodaj komentarz